Yazar: Senem Düvencioğlu        

09.05.2018     00:26:03
Eski Kitaplardan Elbiseler Diken Fransız Tasarımcı Sylvie Facon

Her kadın iyi bir elbiseyi giymek ister. Bu, erkek fatma elbisesi de olabilir, güzel bir çiçekli elbisesi de olabilir. Her kızın, annesinden bir aile geleneği olarak kalan belli bir elbise modeli mutlaka vardır.

Zaman zaman, kıyafetlerle ilgili fikirleriyle şaşırtan bir tasarımcı geliyor. Demek istediğim, en sevdiğimiz ünlülerin hangi tarzı seçtiğini görmek için çeşitli ödül şovlarının oskarını izliyoruz.

Tasarımcı Fransız Sylvie Facon'un elbiseleri çok şaşırdı, çünkü onları muhteşem kumaşlarla dikiyor. Bunun ötesinde detaylara da dikkat ediyor. Elbiseler herhangi bir podyumu silip süpürür cinsten.

Bu muhteşem elbiselere bir daha bakın. Tasarımcıya göre elbiseler eski kitap sayfalarından yapılmıştır. Bu durum Facon'un yeteneklerinin inanılmaz olduğunu vurguluyor. 


Aynı elbisenin başka bir fotoğrafı. Ayrıntılar tek bir fotoğrafta fark edilmiyor. Bu elbisenin daha eski bir antika detayları olan eski kitaplardan oluştuğu açıktır. Bu, modanın gerçekten bir sanat biçimi olduğunu gösteriyor. 
Dürüst olmak gerekirse, Külkedisi bu elbiseleri kıskanırdı. Bu elbisenin muhteşem bir tasarım olmasının ötesinde, bebek pembesi rengi benzersizliğini arttırıyor. Eminim ki herkes böyle bir elbise giydiğinde kendisini bir prenses gibi hissederdi. Taç gerekli değil ama zaten böyle bir şey giyiyorsun, neden olmasın ki.
Başkaları hakkında bilmiyorum ama ben kişisel olarak kemanlı bir elbise giymem. Eğer buna benzeyen bir elbise ise, beni derhal içeri al. Facon inanılmaz güzel bir iş yapmış, bu güzel ve şık elbisenin üzerinde bir el işi kemanı var.
Üstü keman şeklidir ve elbisenin vücudu müzik notalarından yapılmıştır. Bu kıyafetlerin detayları kesinlikle inanılmaz. Bunu bir araya getirmek için Facon'un ne kadar uğraştığını merak ediyorum.
Facon ayrıca mini elbiseler yaratmak için de büyük bir yeteneğe sahip.  Bu bana Tinkerbell'in elbisesini hatırlatıyor, ama daha fazla detayla. Facon bu fotoğrafı “Yazımı bitirmek için küçük çiçek elbisem…” başlıklı bir fotoğrafa imza attı. Bu, Cadılar Bayramı ve hatta cosplayerlar için harika bir elbise olurdu. 

Kaynak


  elbise, kitap desenli elbise, moda tasarımı, Fransız moda tasarımcısı Sylvie Facon


  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...