Hazırlayan: Volkan Düvencioğlu        

08.02.2018     07:59:08

2017 Yılında Çekilmiş En İyi Hava Fotoğrafları

SkyPixel, profesyonellerin ve amatörlerin eserlerini dünyayla paylaşabildikleri en uçtaki topluluklarından biridir. Son zamanlarda, 2017 yılının en iyi hava fotoğraflarını duyurmak için bir yarışma düzenlediler ve kazanan fotoğraflar nefes kesici.

Yarışma iki ana katılımcı grubuna açıktı: profesyoneller ve meraklılar. Kazananlar, Büyük Ödül hariç olmak üzere üç kategoride (manzara, portre ve hikaye) ilan edildi. Büyük ödül Florian Ledoux'a gitti. Fotoğrafçı iki buzul arasında geçiş yapan bir kutup ayısını inanılmaz bir anını yakaladı. Kazanan yarışmacı, çalışmalarını paylaşarak bazı ciddi konuları da gündeme getirdi. Florian, "Umarım vahşi hayatı bizde olduğu gibi görebiliriz... Çevre değiştikçe tehdit altındadır, birçok kez yaban hayatına tanık oldum ama bunun size şimdiye kadar gördüğüm en güzel şey olduğunu söyleyebilirim"

Bu başyapıtların tadını çıkarmak için aşağı inelim.


Nunavut ve Grönland'daki Baffin bölgesinde kutup ayısının inanılmaz atlayışı. 


Geisler veya Odle Dolomites Grubu önündeki Santa Maddalena köyü, Val di Funes, Trentino Alto Adige, İtalya, Avrupa


Çin'in ünlü Sarı Nehir çıkışı Heilongjiang eyaletindeki su kulesi.


Bir Intha balıkçısı Mayanmar'ın Inle Gölü'nde benzersiz bir bacak kürek tekniği ile balık ağını kuruyor.


Vietnam'ın merkezi Phu Yen'de bulunan Tuy Hoa'da çiftliği yetiştiren biber jölesi.


İnsan uygarlığının hızlı gelişimi bir dizi olumsuz etkiye neden oldu. Çevre kirlenmiş ve ekoloji yok edilmiştir. Günümüzde, yeryüzündeki kirlilik statükosu çok sert ve şaşırtıcı bir "toprak" oluşturuyor! İnsanlar sanayi gelişimi modelini düşünmeli, kalkınma modunu değiştirme politikasını gerçekten uygulamalı ve sürdürülebilir sosyal ve ekonomik kalkınmayı sağlamalıdır. Dünyanın yıkımına karşı, sonsuza kadar yara izi oluşur. Çevre kirliliği yönetilmeli, aksi takdirde tam toprak olamaz.


Şangay'ın kuzey özelliklerine sahip neredeyse 190 yıllık avlu evi, dansçıların etekleri değil aynı zamanda eski Şangay anılarını dans ettiği güneyde nadiren görülür.


BA Nehri'nin aşağı akış noktası (Tuy Hoa Şehri, Phu Yen Bölgesi, Vietnam) çiftçileri çok sayıda ördek yetiştiriyor. Beyaz ördekler, huzurlu bir nehir için güzel bir yer oluşturuyor.


İsveç, Falun dağ bisikleti için harika bir şehir, bu fotoğraf 20 görüntünün birbirine dikilmesini gösteriyor Yaklaşık 1,5 ay süren bir süreç. 


Zemine mükemmel yerleştirilmiş çok sayıda zeytin ağacı var. Kastilya-La Mança, İspanya'da Özerk Bölge.


Sabahın erke saatleri Newfoundland adası Kanada. Limana doğru fırlayan küçük bir morina balıkçı teknesi, gerçekten büyülü bir an.

Kaynak
  fotoğraf yarışması, hava fotoğrafçılığı

Reklam

  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...