Hazırlayan: Volkan Düvencioğlu        

16.02.2018     08:48:51

Bizi İnsanlık İle Gururlandıran İlham Verici Olaylar

Büyük yürekleri ve cömert doğaları olan insanların bu dünyada var olduğunu bilmek güzel. Başkalarına iyilik yapmak için özel beceri ve yeteneklerine sahip olmamız gerekmez. Bu eylemler genellikle sıradan insanların eseridir ve hepimiz bu dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye katkıda bulunabiliriz.

Bir dünya şampiyonu boksör, yoksul Filipinliler için 1000 ev inşa etti

Manny Pacquiao, bir zamanlar Filipinler'deki kir ve fakir bir ailede yaşayan sıradan bir çocuktu. Bununla birlikte, sekiz farklı ağırlık bölümünde dünya şampiyonalarını kazanmak için büyüdü. Profesyonel bir boksör, memleketi Tango'daki yoksul ailelere ev inşa etmek için kazancının bir kısmını kullandı. Bugün, 1000'den fazla aile, boksörün cömertliği sayesinde güvenli yaşam alanlarına sahip.

Cesur bir Suriyeli, terk edilmiş kedilere bakmak için savaştan parçalanmış Halep'te kaldı

Alaa Jaleel, ihtiyaçları olanlara yiyecek ve barınak sağlamak amacı ile her gün hayatını tehlikeye atıyordu. Komşularının, ailenin ve arkadaşlarının çoğunun şehri terk etmesine rağmen bu adam, terk edilmiş evcil hayvanlarına bakmak için Halep'te kalmayı seçti. Bugün, Alaa ailesi ülkeyi terk etmek zorunda kalan küçük bir kızın getirdiği bir yavru kedi dahil olmak üzere yüzü aşkın kediden fazlasına bakıyor. "Geri döndüğünde o kıza kedisini geri verme sözüm var" diyor.

Danimarkalı bir kadın iki yaşında Ailesi tarafından terk edilen Nijeryalı bir çocuğu kurtardı

Anja Ringgren Loven, Nijerya'daki sokakta çıplak ve aç olan iki yaşında bir bebek bulduğunda neredeyse iki yıl geçti. Anja, iyileşme gücü vermek için ona bir Umut adını koydu. Çocuk kendi ailesi tarafından ölmeye bırakılmıştı, çünkü cadı olduğunu düşündüler. Anya Hope'un fotoğraflarını Facebook'ta yayınladığında, insanlar zavallı çocuğun iyileşmesine yardımcı olmak için para göndermeye başladı. Sonuç olarak, dünya çapında 1 milyon dolarlık bağış aldı. Anja ve kocası, çocuklar için bir tane daha yetimhane ve bir hastane açmayı planlıyor. Bugün, Umut iki yıl önceki iskelet halinden eser yok. O, hayatını seven mutlu ve tombul bir çocuk oldu.

Yaralı bir sporcuya yardım etmek için madalya şansını feda etti

Olimpiyatlarda, 5.000 metrelik kadın yarışında, Yeni Zelanda'lı Nikki Hamblin kazara ABD'li koşucu Abbey D'Agostino'ya çarptı. Nikki rakibine yardım etti ve sonra birbirlerine destek vererek koşmaya başladılar. İki koşucu bitiş çizgisini aşan son kişi olmasına rağmen, yine de finale taşındı. Üstelik, ikisine de Olimpiyat Oyunları sırasında cömertliği ve gerçek spor ruhunu gösterdikleri Pierre de Coubertin madalyası verildi.

Kimse doğum gününe gelmediğinde binlerce kişi bir kızı destekledi

Otizmli 18 yaşındaki bir kız olan Hallee Sorenson, arkadaşlarını partisine davet etti ancak kimse gelmedi. Ardından Sorenson'un kuzeni Rebecca, harekete geçmeye karar verdi ve sonra Facebook'ta Hallee'in fotoğrafını paylaşarak insanların kuzenine sıcak bir doğum günü kartı göndermelerini istedi. Maine, Bangor'daki Bangor'daki postane, özellikle Hallee için büyük miktarda posta geldi. Toplamda, kız 10,000'den fazla kart, mektup aldı.

Mezuniyetine yetişemeyen bir öğrenci için arkadaşları onun için tekrar tören düzenledi

Lise mezuniyet töreninden sadece birkaç gün önce ciddi bir trafik kazası geçiren genç. Bir sabah  komadan uyandığında hayatının en önemli gününü kaçırdığını öğrendi ve inanılmaz üzüldü. Ancak genç adam iyileşmeye başladığında, okul müdürü çocuğun ailesiyle temasa geçti ve "Oğlunuz için özel bir şeyler yapmak istiyoruz" dedi. Sınıf arkadaşları, okula dönmeye ve kendisi için mezuniyet yeniden hazırlamaya karar verdiler. Tıpkı orijinal törende olduğu gibi öğrenciler de akademik önlük giymişler ve öğretmenler mezuniyet konuşmalarını iletmişlerdi. Ancak, bu kez diplomasını almak için çağrılan tek kişi oydu. 

Evsiz bir Tayland'lı, dürüst bir davranışı için hem iş hem de bir ev bulmuş

Bir gün, Tayland'ın evsiz 44 yaşındaki bir evi olan Woralop, kredi kartı ile dolu bir cüzdanı ve metro istasyonunda 20.000 baht (2.000 TL) buldu. Adamın çok fakir olmasına rağmen, cüzdandan tek bir para bile almamıştı. Bunun yerine, bulduklarını polis karakoluna teslim etti. Sonuç olarak, cüzdan 30 yaşındaki fabrika sahibi birine aitti ve evsiz bir adamın dürüstlüğünden şaşkına dönmüştü. Şirket sahibi "Bu konumda olsaydım, muhtemelen bu parayı alıp kaçardım" dedi. Dürüst davranışı için Woralop'a ödül vermek için Niity, fabrikasında bir iş verdi ve ona bir hizmet dairesi sağladı. Şimdi evsiz olan kişi ayda 11.000 baht (1.100 TL) kazanır ve geceleri uyumak için güzel bir yatak ve güvenli bir ev var.

Altay Cumhuriyeti'nde, bir balıkçı, buza çarparak batan bir geyiği kurtardı

Barnaul sakini Ivan Drachev, buzun altına düşen bir geyiği fark edince bir balık tutma gezisinden eve geri dönüyordu. Birkaç denemeden sonra İvan hayvanı saptade ve buzdan çekti. Zavallı hayvan çok üşümüstü ve titriyordu. "Geyiğin yanına oturdum, başını dizime koydum, hayvanların çevrelerindeki her şeyi nasıl anlayabileceği inanılmaz!"

Komşular, yoksul yaşlı bir öğretmenin evini ücretsiz onardı

Emekli bir öğretmen olan Anne Glancey, kent yetkililerinden, evine onarım yapmadığı takdirde günde 3000 dolara para cezası verebileceğini bildiren bir mektup aldı. Yaşlı bayanın ona yardım edecek kimsesi yoktu. Sonra bir gün Anne, bazı gençlerin evini onarırken gördü! Bu nazik yardımcılar komşuları oldu. Bu eski ev bugün ne kadar güzel görünüyor!

Kanada havayolları, hayvanları ateşten kurtarmak için kendi kurallarını ihlal etti

Kanada'nın bir orman yangını sonrasında hayvanlar evlerinden kaçmak zorunda kaldılar. Hava yolları genellikle hayvanların havadan taşınmasıyla ilgili çok katı kurallara sahiptir. Hayvan taşıyan yolcular gerekli belgeleri sağlamalı ve hayvanların uçağın kargo bölmesindeki özel kafeslerde taşınmaları gerekir. Ancak, bu sefer havayolları kendi kurallarını çiğnedi ve yerinden olmuş evcil hayvanların sahipleriyle birlikte ana kabinlerde uçmasına izin verdi. Neyse ki, tüm hayvanlar kurtarıldı!

Kaynak
  insanlık, yardım, destek


  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...