Hazırlayan: Volkan Düvencioğlu        

27.02.2018     10:04:24

Bu Basit Yöntemle Sinüs Enfeksiyonundan Kurtulabilirsiniz

Bir çok insan sinüs hastalığından mustarip olduğu tahmin edilmektedir. Bu insanlar hoş olmayan ve can sıkıcı semptomları hafifletmek için ilaç üzerine çok para harcıyorlar.


Genel olarak, sinüzit sıklıkla deneyimli bir hal olup, iltihaplı sinüs astarı ile karakterizedir ve bu viral enfeksiyon genellikle tetiklenir. Ayrıca, sinüsler aslında alnın ve elmacık kemiklerinin arkasında bulunan hava dolu küçük boşluklardır. Bununla birlikte, sıvı, virüsler, bakteri ve mantarlarla doludur, böylece bir sinüs enfeksiyonu ortaya çıkar.

Sinüs tıkanıklığı, soğuk, sapmış septum, burun polipleri veya alerjik rinit ile tetiklenebilir. Ek olarak, burun veya sinüs yapısal tıkanıklığı, zayıf bağışıklık sistemi, alerjiler veya astım yaşayanlar daha fazla risk taşırlar.

Birkaç Sinüzit Tipi Var

  • Tekrarlayan sinüzit. Bunu bir yıl içinde birkaç saldırı izliyor.
  • Alt akut sinüzit. Bu tip sinüzit, semptomların 2 ay içinde yaşanması ile karakterizedir.
  • Akut sinüzit. Yüzdeki ağrı gibi yaygın bir soğuk algınlığı semptomlarını ve yaklaşık 1 ay süren burun akıntısı bulguları içerir.
  • Kronik sinüzit. Bu tip sinüzit 2 aydan fazla sürebilir.

Bu sağlık sorunundan acı çekenler semptomların oldukça sinir bozucu ve hatta dayanılmaz olabileceğini bilir. Ancak bu yazıda size sinüzit için son derece güçlü bir halk ilacı sunacağız. Elma sirkesi, tedavinin ana unsurudur. Dahası, çeşitli besin maddeleri, mineraller, vitaminler, lif ve antioksidanlar ile doğal olarak doludur ve böylece birçok hastalık önleyen olağanüstü bir doğal immün güçlendirici olarak görev yapar.

Aşağıdaki maddeler doğal sinüzit tedavisinde kullanılabilir

  • 1/4 su bardağı elma sirkesi
  • Bir limondan taze sıkılmış meyve suyu
  • Yarım fincan hindistancevizi suyu
  • 1 yemek kaşığı toz biber
  • Çiğ bal 1 çorba kaşığı
  • Bu tarife sadece organik maddeler kullanmayı düşünün!

Nasıl hazırlanır
Hindistancevizi suyunu bir tencereye dökerek başlayın ve daha sonra ocağa koyun. Daha sonra, büyük bir fincana döktükten sonra iyice karıştırılarak soğumaya bırakılmalıdır. Ardından, biber ve bal ilave edilmeli ve çözelti tekrar karıştırılmalıdır. Sonunda, limon suyu eklenmeli ve iyice karıştırılmalıdır. Sabahleyin aç karnında ve aynı zamanda, yatmadan önce, sinüs enfeksiyonunuzun belirtileri ortadan kayboluncaya kadar kullanmanız önerilir.

Kaynak
  sinüs, sinüsler, soğuk algınlığı, sağlık, elma sirkesi

Reklam

  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...