Hazırlayan: Volkan Düvencioğlu        

28.02.2018     23:34:40

İnanılmaz Derecede Gerçekçi Resim Yapan Sanatçılar

Bazı sanatçılar, mümkün olduğunu düşünmediğimiz şeyleri, sınırları zorlayarak aşmaya çalışıyorlar. İster yağlı veya akrilik boyalar, kömür, tükenmez kalemler ya da sadece düz bir kurşun kalem kullansalar da, fotoğraflardan ayırt edilemeyecek kadar iyi görüntüler üretebilirler. Onların kalıcılığı ve yetenekleri ile bu sanatçılar, basit bir fotokopiden çok daha etkileyici bir şeyi canlandırabilir.

Omar OrtizOmar'ın renk, ışık ve gölge taşıma yeteneği o kadar inanılmaz ki, onun markası haline gelmiş. İnsan vücudu üzerinde her çizgi ve eğriyi mükemmel şekilde üretebilme özelliğine sahip.


Gregory Thielker

Gregory Thielker 'yağmurlu' görüntülerini suluboya ve yağlı boya kullanarak elleriyle yapıyor. Resimlerine baktığımızda ıslak gün de arabayla seyahat ettiğiniz hatırlatılıyor.


Ruth Tyson

İngiliz sanatçı Ruth Tyson aslında resmi bir sanatsal arka plana sahip değildir. Aynı şekilde, gerçekçi tablolar üretmek için gerçekten benzersiz bir yeteneğe sahip. Grafit, sualtı kalemleri ve ara sıra boya karışımını kullanıyor.


Roberto Bernardi

Roberto Bernardi'nin natürmort görüntülerinin aslında bir kamera ile çekilmediğine inanmak zor. Her biri ayrıntıya olan açıklığı ve dikkati şaşkına çeviriyor.


Gottfried HelnweinGottfried Helnwein ağırlıklı olarak eserlerini oluşturmak için su renkleri kullanıyor. Bir ressam, fotoğrafçı, heykeltıraş olarak çalışıyor.


Vincent Fantauzzo

Avustralyalı sanatçı Vincent Fantauzzo'nun eseri dünyaca ünlüdür. Heath Ledger'ın portresi, aktörün ölümünden sadece birkaç hafta önce yapıldı.


Kamalky Laureano

Kamalky Laureano yetenekli bir Dominik sanatçısı. Akrilik boya tekniğini tuval üzerine uyguluyor. Laureano için, bir resim sadece bir fotoğrafın kopyası değil, hayatın bir yansımasıdır.


Paul Cadden

Cadden tarafından kullanılan tek yöntem bir grafit kalem. Bu gerçek bir kişinin yüzündeki her çizginin, kırışmanın ve duygunun hassasiyetini iletmek için fazlasıyla yeterli olduğu görülmektedir.


Matthew Cornell

Cornell'in resimlerinde hiç kimse bulunmamaktadır, çünkü doğanın ideal olduğu bir dünyayı kabul eder.


Thomas Arvid

Thomas Arvid'in resmi bir sanatsal eğitimi yok. Yeteneklerini kendini eğiterek ve merak ederek yapmaya başladı. Şarap, mantar, şişe açacağı, bardak ve şık içeceğin kendisini inanılmaz, aşırı gerçekçi ayrıntılarla tasvir eden "şarap mahzeni" serisi bu şekilde ortaya çıktı.


Bryan Drury

Amerikalı sanatçı Bryan Drury, 2007'de Amerikan Sanat Akademisi'nde dersini tamamladı ve o zamandan beri resmin gerçekçilik türünde eserler yaratmaya başladı. ABD ve Avrupa'da sayısız prestijli ödüle sahip olan Drury, insan derisinin resmedilmesine odaklanıyor ve insanların gizlemeye çalıştıkları karakteri ortaya çıkarmanın bir yolunu buluyor.


Yigal Ozeri

Yigal Ozeri, karanlık ve ışığın, güneşin parıltısın yansıtan inanılmaz bir kabiliyetine sahiptir. Böylece tüm eserlerinde bir fotoğraf izlenimi yaratır.


Taner Ceylan

Burada belirtilenlerden birçoğu gibi, ünlü Türk sanatçı Taner Ceylan da hiper-realist tarzı çiziyor ve fotoğrafların çoğaltılmasında uzmanlaşmış. Esasında akrilik boya kullanıyor.


Andrew Talbot

Ünlü İngiliz sanatçı Andrew Talbot, 2002'den beri sanat dünyasının bir yıldızı olmuştur. Olağanüstü gerçekçiliği ve çarpıcı renkteki eserleriyle tanınmıştır.

Kaynak
  gerçekçi resimler yapan sanatçılar, sanatçılar, sanat, resim

Reklam

  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...