Hazırlayan: Volkan Düvencioğlu        

04.04.2018     11:46:25

Herkesin Sahip Olmak İsteyeceği Kullanışlı Tasarımlar

Bazen tasarımcılar fikirlerini  düşüncelerimize uyacak şekilde ifade ederler. Yeni ev aletlerine ve diğer eşyalara yönelik fikirleri o kadar  mükemmel ve işlevseldir ki, bazen insanların hayallerinin gerçekleşmesine neden olurlar. 

Hem pencere hem balkon

Bu çatı pencerelerinin özel tasarımı, birkaç dakika içinde küçük bir balkona dönüşmelerine olanak tanıyor.


Büyük aileler için bir sandalye

Üçüncü çocuğunun doğumuyla, sıradan bir sandalyede çocuklarına masal okumaktan rahatsız olan baba problemi çözmenin bir yolunu buldu: Çocuklar için iki ilave koltukla sallanan bir sandalye yaptı.


Düzgün sarılmanıza izin veren yatak

Özel çıtalar, uyku sırasında birbirlerini rahatsız etmeden çiftlerin kucaklaşmasını sağlıyor. 


Kalıplanabilir tutkal

Bu yumuşak ve esnek malzeme inanılmaz derecede kullanışlı. Ayakkabılarınızda delikler açabilir, duvar askıları oluşturabilir ve hatta kırık elektronik şarj kablolarını sabitleyebilirsiniz.


Gizli desenli şemsiyeler

Bu desenler sadece şemsiye ıslak olduğunda görülebilir.


İsimsiz boyalar

Bazı Japon tasarımcılar, çocuklar için bir dizi "İsimsiz Boyalar" üretti. Küçük tüpler, aradığınız rengi etiketlemez, bunun yerine tüpün içinde bulunanı almak için karıştırılması gereken renkler basılmıştır. Buluş sahiplerine göre, bu tasarım hayal gücünü geliştirir ve çocukların farklı renklerin nasıl karıştığını anlamalarını sağlar.


Ay lambası

Ay şeklindeki bu inanılmaz gerçekçi lamba, evinizde bir alanı olabileceğince romantik bir alanca çevirir. Lamba, duvarlara tavanlara asılabilir veya zemine yerleştirilebilir ayrıca yedi farklı boyutta mevcuttur; En küçük olanı elinize sığar.


Ahşap şişe

Bu meşe şişesinin yardımıyla, normalde alışık olduğunuzdan çok daha kaliteli içecekler içebilirsiniz. Şişeye biraz şarap veya bira dökün ve iki ila 48 saat bekleyin, sonra çok daha iyi tat alacaksınız.


Evrensel lamba

Çelenk şeklindeki bu portatif lamba, bir yere asılabilir, bağlanabilir ya da masaya koyulabilir. Parlak LED ışıkları çevredeki alanı mükemmel şekilde aydınlatır. Ayrıca, lamba su geçirmezdir. Özetle, sahip olmak için çok yararlı bir şey!


Daha fazla giysi atmak için özel kapılı çamaşır makinesi

Çamaşır makinesini çalıştırdıktan sonra illa ki bir kaç çamaşır unutulur, zeki tasarımcılar nihayetinde buna ustaca bir çözüm bulmuşlar. Yıkama döngüsü sırasında daha fazla çamaşır ekleyebileceğiniz küçük bir ek kapı yapmışlar.


Muhteşem bir avize

Büyük bir asma üzüm şeklindeki bu avize, Kaliforniya'daki bir bağın örnekleme odasının tavanını süslemektedir. Ve oldukça güzel görünüyor!


Yakınlaştırma etkisi ile anti-stres topu

Bu topun yüzeyinde özel olarak çok detaylı haritalar çizildi, ancak onları görmek için topu sıkıştırmanız gerekiyor.


Otomatik sayaçlı saklama kapları

Sadece belirli bir zamanda açılabilen bu kaplarla nefsinize hakim olabilirsiniz.


Picasso'dan ilham alan sandalyeler

Bu sandalyelerin tasarımcıları Pablo Picasso'nun eserlerinde bulunan ayrılmaz çizgilerden esinlenmiştir. Her bir sandalye, aynı renkteki bir koltuğun takılı olduğu özel bir şekilde bükülmüş tek bir metal borudan oluşur.


Evrensel kapak

Bu kapak, evde sahip olduğunuz çömleklerin çoğuna uyacak, gözünüzü kaynayan bir şey üzerinde tutmanız gerektiğinde kullanmaktan mutluluk duyar ve benzersiz iç yüzeyi suyu kolayca tahliye etmenizi sağlar.


Artık köpeğinizle mükemmel resimler çekilebilirsiniz?

Köpeğinizin bir kameraya bakmasını sağlamak genellikle zor bir iştir. Ancak Pooch Selfie'nin yaratıcıları bu probleme ustaca bir çözüm buldular. Evcil hayvanınızın favori topunu doğrudan telefonunuza bağlayan bir cihaz icat ettiler. Artık evcil hayvanınızın gözünü kameradan uzaklaştıramayacağından emin olabilirsiniz!

Kaynak
  ev aletleri, ihtiyaca yönelik tasarımlar, icatlar, icat, buluş

Reklam

  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...