Hazırlayan: Volkan Düvencioğlu        

11.05.2018     00:20:15

Şaşırtıcı Mimariye Sahip Evler

Her birimizin yalnız vakit geçirmek istediği anlar vardır. Hepimiz kendi başımıza geçirdiğimiz bu değerli zaman özeldir, çünkü biz dünyadan tamamen kopukuz ve iç dünyamızla özdeşleşiyoruz. Saçınızı aşağı bırakmak ve bizi mutlu eden şeyi yapmanın tam zamanı. Sessizlik ve doğanın sesi dışında bir şey yok (hışırdayan ormanları ve cıvıl cıvıl kuşları düşünün). Kamusal manzaradan tamamen gizlenen ve fantastik bir yapıya dönüşen evlerin listesi.

1. Kayada Penthouse (Beyrut, Lübnan)

Kayaya inşa edilmiş bir ev sahibi olma fikri, bazılarına kesinlikle imkansız geliyordu, bu nedenle projenin ilk başta pratik olmadığı düşünülüyordu. Ancak, projenin bir görüntüsünün internete konulduğu bir süre zarfında, yatırımcılar projeye büyük ilgi göstermeye başladılar. Sonunda, proje yerel bir emlak acentesi tarafından devralındı. 

Ev, cam tabanlı havuz ve uçurumun tepesi gibi özelliklere sahip. Artık yerin inşası başladığı için, alışılmadık ve sakinleştirici deneyimleri her şeyden daha fazla sunan, eşsiz yaşam alışkanlıkları arayan alıcılar tarafından popüler.

2. Dugout Evi (Teksas, ABD)

Yer seviyesinin birkaç metre altına gömülmüş olan bu görkemli ev, dışarıdan gelen gürültüyü en aza indirgeyen bir sığınağa benziyor. Ama her şey göründüğü gibi değil. Görünüş çok aldatıcı olabilir. Ev lüks bir yaşam sürmek için gereken tüm olanaklara sahiptir. Küçük bir arka bahçeden merdivenlere, rahat koltuklara kadar her şey orada.

Bercy Chen Studio LP (tasarım çözümlerini ve çevreye duyarlı ev modellerine dayanan yeni tasarımlar yapmak için üst düzey planlama stratejilerini kabul etmeye kendini adamış olan) tarafından tasarlanan proje, gerçekten türünün ilk örneği.

3. Alışveriş Merkezi (Hunan, Çin)

Çatısında bulunan evlerin bulunduğu alışveriş merkezi, kısıtlı alana sahip 4 milyon kişiye ev sahipliği yapan bir şehirde yer almaktadır. Bu, mimari çözümlerin standart olmayan ve düzensiz olmasının nedeni budur ve bu nedenle gayrimenkul büyümesini hemen hemen her yerde filizlendirmektedir. Villalar, Zhuzhou'daki sekiz katlı Jiutian International Plaza'da ustaca inşa edilmiştir.

Bir alışveriş merkezinin çatısında yaşamayı hayal edemiyorsanız, bir villanın güzelliği abidesine, bilinen mimari ustalıklara bakın. Üstte yaşamak için ne kadar havalı olacağını ve sadece alışveriş yapmak istediğinizde evin hemen altında yürüyeceğinizi hayal edin. Mekanın bir prim olduğu bir şehirde, bunlar öne çıkan zekice çözümler arasında.

4. Villa Vals (Vals, İsviçre)

Yerel makamlar inşaat kurallarını oluşturduğunda, yasaları ihlal etmeden etrafta çalışmak için becerikli yollar bulunmalıydı. Bu, Villa Vals'ta olduğu gibi oldu. Bir yeraltı villası inşa etmenin asıl amacı, yerel yasaların yayılmasından durdurmaktı.

Buradaki yasalar, bölgenin doğal peyzajına bir engel olarak görüldüğü için insanların yüksek bir bina yapmasını engelliyor. Mimar daha sonra düşününce bir mağarada ev inşa etmeye karar verdi.

5. Göl Dağ Evi (Hordaland, Norveç)

Bu yapının asıl amacı, mimarların yeteneklerinin en iyisini gerçekleştirdiği peyzaj içinde mutlak bütünleşmekti. Bu çarpıcı av köşkü, Batı Norveç'teki Akrafjorden yakınında yer alan dağdan uzak dağ bölgesinde bir gölün yanında bağımsız bir yapı olarak yer almaktadır.

Bölgeye sadece at ve yaya olarak erişilebilir. Peyzajın en çarpıcı özelliklerinden biri de kulübe. Arazi, kulübe ve çevresindeki unsurlara şekil veren yeşil yamalar ve kayalara sahiptir. İlham verici bir doğal alan ya da sakin gölün kıyısında yaşamak... Bu mükemmel bir yer!

6. The Mirrorcube Otel (Lapland, İsveç)

Bu yapının dış duvarları camla ve bir kızıl ötesi tabaka ile kaplanmıştır, böylece kuşlar uçarken burasını engel olarak düşünmezler. Çevresindeki yansımayı güzelce yapan ayna duvarlarıyla gizlenmiş, ağaçların arasında yer alan türden bir saklanma örneğidir.

Taban, gövde etrafındaki sağlam alüminyum çerçevelerden ve yansıyan camı ile çevrelenen duvarlardan oluşur. Bölgenin muhteşem manzarasını gözler önüne seren yarım düzine pencere var. Otel, çift kişilik yatak, teras ve şık salon ile ziyaretçiler için birinci sınıf konaklama sunmaktadır. Yakınlarda bağımsız binalarda yer alan duşlar ve saunalar bulunmaktadır. Her ağaç odası ücretsiz WiFi bağlantısı ile donatılmıştır.

7. Çam Ağaçları Altında Bungalov (British Columbia, Kanada)

Benzersiz bir planlama ve bir zümrüt yosunu, bu çarpıcı ve dahice ev kamuflajı harika düşünülmüş. Deniz kenarındaki ev, mavi denizin ardında çarpıcı görünen ve güneşe bakan yansıtıcı camlara sahiptir.

Cennete bakan gerçeküstü, şık bir ev. Çevresi ile birleşmek için lüks, görkemli ve ustaca inşa edilmiştir. Doğanın koynunda sakin bir zaman geçirenler, burada yaşamaktan mutluluk duyacaklar.

8. Utah, ABD'de Kanyon Malikanesi

Kanyon Köşkü, sakin ve huzurlu bir yerde yaşama hayallerini gerçekleştirmeye çalışan bir çift tarafından 20. yüzyılın sonlarında inşa edilmiştir. Rahat odalar ve eşsiz konutlar macera dolu bir yaşam alanı için idealdir.

Sadece ilginç ve tuhaf olmayan, aynı zamanda pozitiflik ve sakinlik duygusu uyandıran mimari özellikler taşıyan bir yer. Tüm havası ilham verici ve ruhu besleyicidir. Utah'ın engebeli manzarası arasında, bu kesinlikle gizli bir bahçedir.

9. Cliff Evi (Coquimbo, Şili)

Denizaltı iki seviyeli ev, toprağın altında bir seviyeye sahiptir. Yapı, çarpıcı, masmavi bir denize bitişik kırsal bir kasabada yer almaktadır. Yatay kenarın yanına yerleştirilmiş, doğrudan denize bakan beş baca vardır.

Geniş pencereler, açık oturma odası ve yemek odasının yanı sıra doğrudan denize bakan bir teras da bulunmaktadır. Bu, evin içinde çalışan güzel görünümlü bir merdivenle avludan ulaşılabilir.

10. Çöl Vahası (California, ABD)

Bir mesafeden kurutulmuş yaprakların bir yığınına benzeyen bu kaprisli ev, bir Kaliforniya çölünde yapılmıış. Çölün gizemli ve ilgi çekici havası, çağdaş görünümüyle birleştiğinde, bir çölün ortasında çağdaş bir vaha gibi görünür. Ultra lüks bir çekiciliğe sahip ve bir tasarım şirketi veya dergi için bir broşürden çıkma gibi.

Kaynak
  gizli kalmış evler, ilginç mimari yapıya sahip evler, mimari, modern mimari

Reklam

  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...