Hazırlayan: Volkan Düvencioğlu        

02.11.2019     12:12:04    
Kedilerle Yaşamak

Kıyafetlerinizde delikler, tüyler olur. Perdeleriniz tırnak takıla takıla çekilmiş iplerle, koltuklarınız pençe izleri doludur. kollarınız, elleriniz ve yüzünüzde bu jilet tırnaklardan nasibini alır. En sevdiğiniz yatak örtüsünün üzerinde kakalara basılmış patilerle yapılmış izler bulursunuz. Eve 20 tane tırmalama tahtası alırsınız ama kediniz gider en sevdiğiniz masanın ayaklarında tırnak biler.

Kedilerle yaşamak

Bir ton para harcar en güzel kedi minderleri alırsınız, kediniz gider mutfak dolabının üstünde yatar. En pahalı mamaları alırsınız yemez, gelir sizin ensenizden uzanır, patlamış mısırlarınıza dadanır. Süpürgeniz sürekli prizde takılı, viledanız hazır suda bekler. En iyi dostunuz tüy toplama bantı rulosu ve ıslak mendildir. Tüylerini yalar yalar sonra, topak halinde özenerek serdiğiniz masa örtüsüne kusarlar. Dışarıda öldürdüğü kuşu, fareyi eve getirir yerler. Kertenkelenin kuyruğunu, çekirgenin tek bacağını kopartır, yemeden önce onunla oynarlar... Kedi milleti arızalıdır. İstediğini yapar. Evin asıl sahibi olurlar. Siz bir kedi besliyorsanız misafirsinizdir. Ancak siz bunlarla uğraştırırken size öyle şeyler verirler ki... Kedilere aşık olursunuz...

Kedilerle yaşamak

Her şeyden önce elinizde viledayla sabah akşam yer siler ve elinizle evden tek tek kedi kumu toplarsanız egonuz sıfıra iner. Kediler size "ben" değil, "biz" demeyi öğretir. Eşyanın değil, sevginin kıymetini bilirsiniz.

Kedilerle yaşamak

Ağlarken gelir göz yaşlarınızı patileri ile silerler. Bir yeriniz ağrıdığında gelir tam olarak o ağrıyan yerin üzerine yatar ve ağrıyı geçirirler. Evinize gelen kötü ve sizi üzecek insanlar, ya kedinizin olduğu eve giremez, girsede uzun süre duramaz. Kediler enerjitik ve ruhani bekçilerdir. Bu yüzden peygamberlerin, büyücülerin, liderlerin hatta mısır firavunlarının kedileri vardı.

Kedilerle yaşamak

Kedi mırlaması sinirsel ve ruhani hastalıkların tedavisinde 5000 yıldır ve bugünde kullanılıyor. Kediler pek çok kültürde, şifacı bekçiler olarak adlandırılır. Kedilerle uyursanız kabus görmez ve dinlenmiş uyanırsınız. Stresli bir günden sonra kucağınızda 2 dakika sevin, stres sinir kalmaz.

Kedilerle yaşamak

Sokak kedilerini azaltırsanız evlerinizi fare ve hastalıklar sarar. Kediler ekolojik denge ve nüfusunda dengesidir. Kedilerden korkan, tiksinen, uzak duran insanları gözlemleyin. Korkuyorlarsa psikolojik sorunları olur; sevmiyorlarsa mutlaka kötü insanlar olurlar. Bu o kadar belirleyici bir kıstastır ki, sadece bununla hayatınızdaki insanları belirleyebilirsiniz. Kedi beslememiş, onlarla uyumamış insanlara; fanatik, deli, sorunlu hayvan sever görünürsünüz. Çünkü kedilere bulaşmış herkesin çantasında sokakta vermek için bir parça kedi maması olur. Kediler sevildiğinde ortalama sevilmezler. Çok sevilirler ve ancak onlarla vakit geçirenler bilir ki, kesinlikle hayvan değiller. Kuvvetle muhtemel kediler başka bir dünyanın canlılarıdır.

Kedilerle yaşamak

Yapabilirseniz kışın bu ilk günlerinde muhtaç bir sokak kedisini evinize alın, hayatınız değişsin.

  kedilerle yaşamak, kedi


  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...