Hazırlayan: Volkan Düvencioğlu        

06.06.2020     18:12:09    
Bir öğretmenin öğrencisinden duyduğu en şok edici şey nedir?

Bir zamanlar birinci sınıftaki kızlar için küçük bir eğlence etkinliği yapıyordum. Kızlardan gelecekte olmayı hedefledikleri “Rüya işlerini” çizmelerini istedim. Kızlar veteriner, diş hekimi, öğretmen, moda tasarımcısı, makyaj sanatçısı, anne :) gibi her türlü ilham verici işi çizdi…

Bir öğretmenin öğrencisinden duyduğu en şok edici şey nedir?

Yani bana anlayamadığım bir şey çizen bu kız vardı. Ona bunu sorduğumda bana plastik cerrah olmak istediğini söyledi. İlk seferinde yanlış duyduğumu sanıyordum ve ona nedenini sorduğumda cevabı “annem bana çok para getirdiğini söyledi”.

Ben böyleydim (´ ・ _ ・ `) (´ ・ _ ・`) (´ ・ _ ・ `) (´ ・ _ ・`) (´ ・ _ ・ `) (´ ・ _ ・`) (´ ・ _) ・ `) (´ ・ _ ・`) birkaç dakika boyunca tahtaya bakarak. Bu güne kadar ne hissettiğim hakkında hiçbir yorumum yok.

Kariyer kesinlikle talep edilen bir kariyer ve yüksek bir ödeme olasılığı yüksek. Ama 6 yaşındaki bir kızın kendi hırsı ve hayali, böyle genç yaşlardan itibaren materyalist bir konsepte yönelmiş olması beni garip bir şekilde üzdü. Bu, bazılarınız için şok edici gelmeyebilir, ancak öğretim deneyimimden, bu bir öğrenciden yaşadığım en garip şaşırtıcı duyguydu.

  bir öğretmenin öğrencisinden duyduğu en şok edici şey


  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...