Hazırlayan: Volkan Düvencioğlu        

06.06.2020     18:37:25    
İnternette bulduğunuz en ilginç web sitesi nedir?

İşte gerçekten ilginç ve bir o kadar da korkutucu bazı web sitelerinin listesi

1. Cinayet Monitörü 

Cinayet Monitörü

Bu web sitesinde cinayetlerin dünya çapında nerede meydana geldiğini gösteren bir harita bulunmaktadır. Bir ülke seçebilir ve o yıl kaç kişinin öldüğünü, kullanılan silahları ve kurbanların cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Harita aynı zamanda renk kodludur, açık sarı düşük cinayet oranlarını gösterirken kırmızı alanlar endişe verici sayıda insanın öldürüldüğü yerlerdir.


2. Dünya Doğum ve Ölüm Hızlarının Görselleştirilmesi 

Dünya Doğum ve Ölüm Hızlarının Görselleştirilmesi

Birinin bu anda ölüp ölmediğini veya doğup doğmadığını bilmek ister misiniz? Bu web sitesi, dünyadaki doğum ve ölüm oranlarına bağlı olarak dünyadaki doğumları ve ölümleri gerçek zamanlı olarak simüle eder. Kırmızı noktalar ölümü, yeşil noktalar doğumları gösterir. Ölüm / doğumun kesin yeri de sağlanır.


3. Kıyamet Saati - Atom Bilimcileri Bülteni 

Kıyamet Saati - Atom Bilimcileri Bülteni

Atomik Bilimciler Bülteni'ne çeşitli iç karartıcı istatistiklere dayalı bir Kıyamet saati yaratan bir Bilim ve Güvenlik Kurulu var. Soğuk Savaş sona erdiğinde 1991'de, saatin eli gece yarısına sadece 17 dakika, yani bildiğimiz kadarıyla hayatın sonu idi. 2010'da gece yarısına 6 dakika, sonra 2017'de 2.5'e gitti. 2019'dan itibaren Kıyamet'e sadece 2 dakika.


4. Arka bahçenizde bir nükleer bomba patlarsa ne olur? 

Rastgele NYC'ye girdim ve elimde şu var:

Arka bahçenizde bir nükleer bomba patlarsa ne olur?

Mevcut konumunuzu buraya girebilirsiniz ve bir nükleer bomba oturduğunuz yerde patlayacaksa tam olarak ne olacağını öğreneceksiniz.


5. Dünya Borç Saatleri 

Dünya Borç Saatleri

Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler akıllara durgunluk veren borç seviyelerine daha fazla düştükçe gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz. Sayılar çok hızlı artar, değişmeden önce onlara odaklanamazsınız.

  internette bulduğunuz en ilginç web sitesi


  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...