Hazırlayan: Volkan Düvencioğlu        

08.02.2019     10:47:48

Ebeveynlerin Yaşantısını Kolaylaştıracak Yeni İcatlar

Çocuk yetiştirmek ve onların iyiliğini sağlamak her zaman oldukça zor olmuştur. Ancak, 100 yıl önce ebeveynler her şeyi tamamen kendi başlarına yapmak zorunda kalıyordu. Buna karşılık, bugünün ebeveynleri hayatları büyük ölçüde kolaylaştıran cihazlara sahip.

Banyo Suyu Bariyeri

Bu bariyer, küvetin herhangi bir yerine kolayca monte edilebilir ve ebeveynlerin, bebek banyosu için daha küçük, ayrı ve güvenli bir alan oluşturmasını sağlar.


İki içecek için bir şişe

Bazen bebekler meyve suyu içmek isterken ebeveynlerin yürüyüşe su almak istemeleri olur. 2 farklı içecek alabilen bu şişe sorunu çözebilir.


Çocuk bezi değiştirmek için bir paspas

Bu paspas, ebeveynlerin birinin evinde ya da piknikte olmalarına bakmaksızın, bebek bezlerini kolayca değiştirmelerine yardımcı olur. Dahası, taşımayı son derece konforlu hale getiren çok az yer kaplar.


Rahatlatıcı bir oyuncak

Bir anne bebeğini emzirirken bu oyuncağı göğsün yanında tutabilir ve daha sonra bebeğin yatağına koyabilir. Annenin oyuncağın üzerinde bıraktığı koku, bebeğe korunma ve rahatlama hissi verir, bu yüzden bu oyuncağa 'yorgan' denir.


Şişe termometre

Çok basit - bu küçük çıkartma biberondaki sıvının sıcaklığını gösterir.


Sıcaklık göstergeli banyo paspası

İlk bakışta sıradan bir kauçuk paspas gibi görünebilir, ancak banyodaki suyun sıcaklığı 35°C'yi geçerse, gösterge kırmızılaşacak ve sıcaklığı gösterecektir.


Çizim yapabileceğiniz bir masa örtüsü

Bu masa örtüsünü keçeli kalemlerle ve boya kalemleriyle çizebilirsiniz, bu çizimler sıradan makine yıkamasıyla temizlenebilir.


Taşınabilir bebek koltuğu

Bu küçük çanta kolayca bir bebek koltuğuna dönüştürülebilir  ve herhangi bir sandalyeye takılabilir ve ayarlanabilir. Koltuk ayrıca emniyet kemerleri ile donatılmıştır ve katlandığında sırt çantası gibi taşınabilir.


Sivrisinek kovucu

Bu sevimli klips her yere takılabilir; bebeğin kıyafetlerine, ayakkabılarına, sırt çantasına ve hatta oyuncaklarına. Bebek için tamamen güvenli olan doğal içeriği sayesinde sivrisinekleri korkutur.


Kendi kendine hareket eden bir gezginci

İtalyan Foppapedretti şirketi, Myo Tronic adında bir elektrikli motorlu bebek arabası tasarladı. Tüm yapmanız gereken, parmaklık üzerindeki bir düğmeye basmak ve gezginci ayarladığınız hızda çalışmaya başlayacaktır. İten kişinin yalnızca tutamağı tutması ve dönüşleri yönlendirmesi gerekir.


Hamile ve emziren kadınlar için bir yastık

Bu yastıklar şekle göre farklılık gösterebilir, ancak hepsinin 2 ana amacı vardır, uyku sırasında hamile bir kadını desteklemek ve emzirme sırasında bebeği desteklemek. Ayrıca, bu yastık bebeği korumak için bir bariyer olarak kullanılabilir.


Taşınabilir bir yemek matı

Bu parlak silikon paspaslar yeme işlemini bebekler için daha çekici kılar. Ek olarak, boyutları ve özel tasarımları sayesinde yemek masanızı ve altındaki alanı temiz tutmanıza yardımcı olur.


İkisi bir arada: beşik ve sallanan sandalye

Birlikte kalmanın en rahat yolu. Bebek uykuya dalmakta iken ebeveyn sandalyede sallanabiliyor, böylece bebekte sallanıyor.

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-family-and-kids/13-new-inventions-that-can-make-parents-lives-as-easy-as-abc-688110/
  ilham verici, yaratıcı, merak etme, bebek, ebeveyn, anne, baba

Reklam

  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...