Hazırlayan: Volkan Düvencioğlu        

20.02.2019     20:01:10

Hemen Sahip Olmak İsteyeceğiniz 13 Şey

Son zamanlarda, geçmişte sadece hayalini kurabileceğimiz bir çok şaşırtıcı şey oldu. Bazıları hala prototip aşamasında ve bazıları da şu anda mevcut. Tasarım dünyasındaki en son gelişmeleri baktık ve bir robot bebek bakıcısı, suyu istediğiniz herhangi bir içeceğe dönüştürebilecek bir bardak, alışılmadık bir şekliyle bilgisayar faresi ve diğer ilginç icatları bulduk.

Akıllı yatak

Bu inanılmaz yatak uyku sırasında sağlık göstergelerinizi takip edebilir, vücudunuza bağlı olarak yatak şeklini değiştirebiliyor. Örneğin, horlamaya başlarsanız, horlamayı durduracak kadar başınızı hareket ettirir, ancak sizi uyandırmaz. Her gün rahat ve taze hissetmek için uykunun sağ evresinde sizi uyandıracak akıllı bir alarma sahip.


Robot çocuk bakıcısı

Bebek monitörleri artık o kadar şaşırtıcı değil, peki ya bir robot bebek bakıcısı? Bu gerçekten sevimli cihaz bir bebeğin ağlamasını algılayabilir ve ebeveynleri bilgilendirmeye yardımcı olur. Robot aynı zamanda çocuğu müzikle sakinleştirebilir ve hatta onlara bir hikaye anlatabilir. 

Ayrıca yüzleri tanıyabilir, havayı temizleyebilir, oda sıcaklığını kontrol edebilir ve ebeveynlere çocuklarının fotoğraflarını ve videolarını gönderebilir. Ayrıca, “bebek bakıcısı” kendi başına ücret alır ve bir çocuk tarafından etrafta dolaşmalarına ve hatta yürümeye çalışmalarına yardımcı olmak için kullanılabilir.


Akıllı kulaklıklar

Sony'nin akıllı kulaklıkları kulak kanalını tıkayarak hem müziği hem de etrafınızdakileri dinlemenizi sağlar. Ayrıca, hava durumu, haberler hakkında bilgi alabilir ve metin mesajları gönderebilirsiniz.


Bulldog şeklindeki hoparlörler

Bu kablosuz hoparlörler pahalıdır, ancak inanılmaz derecede sevimlidir. Her daire için mükemmeldirler ve müziği veya köpekleri seven herkes için harika bir hediye olabilirler. Komik bir detay - uzaktan kumanda kemik şeklinde.


Yalnız insanlar için Robocat

İşte çocuklar ve yetişkinler için, özellikle de yalnız hissedenler için faydalı olabilecek başka bir cana yakın robot. Fribo adlı kedi, sahibinin özel bir grup sohbeti kullanarak akrabaları ve arkadaşları ile iletişim kurmasına yardımcı olur. Örneğin, kedinin yanındaki masaya iki kez dokunursanız, arkadaşınıza ne yaptıklarını soran bir mesaj gönderir.


Koni şeklinde bilgisayar faresi

Bu koni şeklindeki bilgisayar faresinin yaratıcısı Koreli tasarımcı Inyeop Baek'e göre, alışılmadık şekli karpal tünel sendromunun gelişmesini engelliyor, çünkü bu fareyi kullanırken insanların kolları doğal bir pozisyonda. Bunun dışında, koni şeklindeki fare diğer farelerden farklı değildir.


VR moto simülatörü

Simülatör PlayStation, Xbox, Nintendo ve Windows cihazlarıyla uyumludur. Bu teknolojiyi geliştiren İspanyol firmasına göre, cihazları sizi gerçek bir bisikletçinin hissettiği en yakın şekilde hissetmenizi sağlayabilir. Ancak simülatörden düşmek neredeyse imkansız.


Ölüm Yıldızı patlamış mısır yapımcısı

Bu şey, Star Wars hayranları için harika bir hediye, ancak orijinal Death Star'ın aksine gezegenleri yok etmiyor, sadece patlamış mısır yapıyor. Patlamış mısırdan hoşlanmıyorsanız, şirketin Star Wars hayranlarını gerçekten mutlu edecek birçok icadı da var.


Bardak soğutucu

Bu bardak altlığı, buzdolabından yaklaşık 6 kat daha hızlı ve tüm gün boyunca istenilen sıcaklığı koruyor. Soğutucunun ebadı çoğu standart şişe ve alüminyum teneke kutu ile uyumludur ve sıvıyı cihazın kabının içine bile dökebilirsiniz.


Tuvalet kağıdı standı kitap ve dergiler için bir yer

Banyoda otururken birçok insanın okumayı, İnternet'te dolaşmayı ve akıllı telefonda oyun oynamayı sevdiği bir sır değil. Ancak çoğu zaman bir problemi vardır: işinizi bitirdiğinizde telefonu nereye koyabilirsiniz? Akıllı telefonunuzu, dergilerinizi, tuvalet kağıdınızı, oda spreylerini ve diğer önemli şeyleri koyabileceğiniz özel bir raf.


Sakal düzeltici

Sakallarını temiz tutmaktan hoşlanan ve her zaman bir berbere gitmek için vakti olmayan erkekler bu uygun düzelticiye daha yakından bakmalıdır. 


Eşyalarınız için bir bavul ve şarj cihazı

Bu bavul, ultra hafif, su geçirmez malzemeden yapılmış ve bir dizüstü bilgisayar, dergi, banyo ve giysi için kullanılabilir. Çantanın küçük boyutu, uçakta yanınıza almanızı sağlar ve ayrıca tekerlekler döndüğünde şarj olan 2 cihaz için bir güç bankasına sahiptir.


Suyu içeceğe dönüştüren bir bardak

Sanal gerçeklik sonunda kokteylleri fethetti. Artık gerçek hayatta, suyu şaraba veya başka bir içeceğe dönüştürebilirsiniz. Şey, bardaktaki su gerçekten değişmese de, dönüşümün gerçekçi görünüşü yanılsaması yapabilirsiniz.

Bu, bardağın içindeki sıvının tadını daha tatlı, daha acı veya daha tuzlu yapan, değiştirebilen elektrotlar sayesinde mümkündür. Diyotlar içeceğin rengini değiştirir ve özel bir gaz kokuyu etkiler, böylece şarap, limonata veya başka bir içeceğin tadını çıkarabilirsiniz.

Bunlardan hangisine en çok sahip olmak istersiniz?

Kaynak: https://brightside.me/creativity-design/13-things-from-the-future-we-want-to-have-right-now-678760/
  ilham verici, yaratıcı, merak, icatlar, buluşlar, teknoloji

Reklam

  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...