Hazırlayan: Volkan Düvencioğlu        

06.03.2019     12:19:40

Sizi Şaşkınlığa Uğratacak Nefes Kesici Yerler

Dünyamız, kelimenin tam anlamıyla Evrenin insan gözüyle görebileceği en iyi yer. Dünyayı dolaşırken, TV ekranlarımızda sunulan 'dünyanın' sadece yapay olarak üretilmiş bir gerçeklik olduğunun farkındasınız. Dışarıdaki gerçek dünya bir TV ekranından çok daha güzel ve büyüleyici. İşte size birçok insanın görmek istediği gezegenimizin en güzel fotoğraflarından bazıları. 

Dachstein Buzulu, Avusturya Üzerinde Köprü

Avusturya'daki Dachstein buzulunun üstünde, dünyanın en yüksek köprülerinden birini bulabilirsiniz. Mükemmel bir manzara, bu sizin için en iyi yer olmayabilir!


Namib Çölünün Atlantik Okyanusu İle Buluştuğu Yer

Güney Afrika'daki Namib Çölü'nde, dünyadaki en yüksek ve en etkileyici kum tepelerinin bazılarını bulabilirsiniz. Gerçekten büyülü bir manzara yaratarak Atlantik Okyanusu'nun kenarına kadar çekiyorlar.


Skye Adası, İskoçya

İskoçya'daki Skye Adası etkileyici manzarası ve inanılmaz vahşi doğası ile ünlüdür. Heyecan verici, tamamen boş  ve güzel dağları, antik kaleleri, açık mavi gölleri ile sizi kendine çeker.


Oniki Havariler, Avustralya

Oniki Havariler, Avustralya'nın Port Campbell Ulusal Parkı kıyısındaki okyanustan çıkmış bir dizi kireçtaşı kayalıktan oluşuyor. Binlerce yıllık jeolojik aktivite ve okyanusların hareketleri tarafından oluşturulmuştur.


Bagan, Myanmar

Bagan antik kentinde çok sayıda Budist tapınağı ve manastırı bulabilirsiniz. Uzun zaman önce, burada 10.000'den fazla aktif dini merkez vardı ve bugün hala yaklaşık 2.200'ü var. Bu sayede manzara dünyadaki hiçbir şeye benzemez.


Ay Köprüsü, Tayvan

Ay Köprüsü, Tayvan'ın Taipei kentindeki Dahu Parkı'nın ana cazibe merkezidir. Alacakaranlık saatlerinde su tarafından aydınlanır ve aynalardan yapılmış gibi görünen büyüleyici bir manzara yaratılır.


Corcovado Dağı, Rio De Janeiro, Brezilya

Dünyaca ünlü Kurtarıcı İsa heykelinin bulunduğu Corcovado dağının zirvesinde, canlı Rio şehri ve Sugarloaf Dağı'nın eşsiz ve heyecan verici bir bakış açısını yaşayabilirsiniz.


Paskalya Adası

Paskalya adası, Pasifik okyanusunun genişliğinde kaybolan bir boş toprak şerididir. Ünlü taş heykellerin fonunda gün batımının manzarası çok güzel.


Melissani Mağarası, Kefalonia, Yunanistan

Yunan mitolojisine göre, bu mağarada denizcileri inanılmaz güzelliği ile geçmeye özendiren periler yaşadı. Ancak günümüzde, kimseyi oraya gitmeye zorlamaya gerek yok. Ziyaretçilerin çoğu, şaşırtıcı mavi suya kendi gözleriyle bir göz atmaya hazırdır.


Fjallabaksleid, İzlanda

Binlerce yıllık jeolojik faaliyetin sonucunda İzlanda'daki bir dağ yolu boyunca ve onun göze çarpmayan adıyla bu rotada, Mırdalsjökull buzulunun kuzeyindeki yüksek dağlarda kayda değer bir pitoresk yolculuk sunuyor.


Kilimanjaro Dağı, Tanzanya

Her yıl 40.000 turist Kilimanjaro Dağı'na tırmanmaktadır ve bu, onlarla birlikte gelen tüm rehberleri ve diğer destek personeli sayılmamaktadır. Uzaktan bile olsa, bu dağ inanılmaz bir manzara.


İsviçre Alpleri’ndeki Cambrian Hotel

İsviçre Alpleri’ndeki Cambrian HotelBu otel, İsviçre Alplerinin zarif ve güzel dağlarında yer almaktadır. Burada belirtilen tüm yerler arasında, belki de 'nefes kesici' kelimesinin en uygun olduğu yer burasıdır. Romantik, engebeli manzara masallar eşliğinde.

Kaynak: https://beyondblindfold.com/12-breathtaking-views-of-the-world-that-will-make-you-gasp-in-amazement/
  dünya, gezi, seyahat, tatil, en güzel yerler, gezilecek yerler


  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...