Hazırlayan: Volkan Düvencioğlu        

28.05.2019     09:56:44

Bir An Önce Terk Etmemiz Gereken 7 Alışkanlık

Hayatınızdan ne kadar memnun olursan olun, mutlaka kurtulmak istediğin kötü bir alışkanlığın vardır. Bazı kötü alışkanlıklar diğerlerinden daha kötüdür ve yaşam kalitenizi iyileştirmek için en kısa zamanda onları bırakmalısınız. Aşağıdaki 7 maddeden herhangi biri kötü alışkanlıklar listenizdeyse, 50 yaşına kadar bunlardan kurtulmalısınız.

1. Kırgınlık, küskünlük

Bu duygu zehir içip bir başkasının bundan ölmesini beklemeye benzetiliyor. Herhangi bir kimseye duyulan kırgınlık insanın içinde olumsuz duyguların birikmesine, bunlar da hastalığa neden oluyor.

2. Hareketsizlik

Birçok bilimsel araştırma hareketsizliğin yaşam süresini kısalttığını ve çeşitli hastalıklara neden olduğunu gösteriyor.

3. Şekerli içeceklerŞekerli içeceklerin diyabet ve obezitenin önemli nedenlerinden olduğu konusu tartışılmaz. Bunlar yerine maden suyuna birkaç damla elma sirkesi ve limon suyu ekleyerek serinletici ve lezzetli bir içecek elde edebilirsiniz.

4. Erteleme

Bedeniniz size çok erken belirtiler verir, bunlara duyarlı olup dikkate almak lazım. Erteleyerek ileride geri dönülmez zararlar görebilirsiniz.

5. Sağlığınızın sorumluluğunu doktorunuza bırakmak

Sağlığınızı korumak sizin sorumluluğunuzdur. Sağlıklı insanlara baktığınızda çok az doktora gittiklerini, sağlıklarını korumak için kendilerinin çaba gösterdiğini görürüz.

6. Düzensiz ve yetersiz uyku

Aynı saatlerde uyumak ve uyanmak hormonları düzenleyeceğinden daha sağlıklı olmamızı sağlar. Özellikle yaş ilerledikçe bir rutininiz olması işe yarayacaktır.

7. Enerji vampirleri

En yakınlarımızda yaşam enerjimizi düşüren, bizi olumsuzluğa sürükleyen insanlar olabilir. Bu durumları fark edip onlardan uzaklaşmak sağlığımız için iyi olacaktır. Yaşam enerjisi yüksek insanların arasında olmak sağlık açısından çok önemlidir.

Kaynak: https://yurielkaim.com/bad-habits-list/
  kötü alışkanlık, sağlık


  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...